• İstanbul22 °C
  • Erzincan20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkülerinde Memleket Kokan Bir Hemşerimiz...
28 Ağustos 2008 Perşembe 00:00

Türkülerinde Memleket Kokan Bir Hemşerimiz...

Türkülerin Yeni Soluğu Anadolu Türkülerini harmanlayan, Kemahlı bir annenin evladı, yüreği yanık türkü yiğitlerinden biri daha başarı ile yol almakta. Şahintepe Köyünün saygın

Türkülerin Yeni Soluğu

 

Anadolu Türkülerini harmanlayan, Kemahlı bir annenin evladı, yüreği yanık türkü yiğitlerinden biri daha başarı ile yol almakta.

 

Şahintepe Köyünün saygın  şahsiyetlerinden olan Mustafa Atakul’un kızı Suna Akdemir’in oğlu Özgür Akdemir müzik hayatında yavaş ve emin adımlarla ilerlemekte.

     

27.10.1981 İstanbul' da doğmuş olup Sivas İmranlılıdır. Müziğe küçük yaşlarda babası Hüseyin Akdemir’den aldığı feyizle bağlama çalmayı öğrenerek başladı. Ortaokulda aldığı bağlama kursuna lise yıllarında da devam ederek bağlama çalmayı ve türkü söylemeyi geliştirdi. Bu dönemde amatör gruplarda da bağlama çalıp türkü söyledi ve grup olarak ta birçok konserlerle halkın karşısına çıktı.
         2001 yılında İstanbul teknik üniversitesi Türk müziği devlet konservatuarı ses eğitimi bölümünü kazandı ve hala eğitimine devam etmektedir. Okulla birlikte sahneden kopmayarak sayısız konserler verdi. Bu arada ünlü sanatçıların gerek sahnelerinde gerek albümlerinde vokal yaptı.

2005 sonlarında 19 sanatçının katıldığı ve Türk resminin büyük ustalarından Nuri İyem' in resimleriyle süslü Rengârenk Türküler isimli çalışmada dört tane türkü seslendirdi. Yine aynı çalışmada okuduğu Davut Sulari' ye ait “Kirpiğin Kaşına Değdiği Zaman” isimli türküye ilk klipi çekildi. Şu anda da müzik kanallarında yayınlanmaktadır.

       

 

Çalışmalarına çok yönlü devam eden Özgür Akdemir her Perşembe günü 17.00–19.00 arasında Radyo Barış’ta yaptığı programla farklı sanatçıları evlerinize konuk ederek kulak pasımızı atmamıza katkıda sağlıyor. Ayrıca her Salı akşamı saat 22.00 de Zeynep Derya Yıldız’la ortak yaptıkları “Tavan Arası” isimli programda hem konularıyla bilgilenmemize katkı sağlarlarken türküleriyle Yüreklere ışık oluyorlar.

 

Haber : C.Abbas Nas

 

Bu haber toplam 1016 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA