• İstanbul19 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TURNUVA VE ŞENLİKLER
00 0000 Salı 00:00

TURNUVA VE ŞENLİKLER

Kemah’ta şenlik coşkusuMİLLİ GAZETEHALİT ÇALIK / ERZİNCAN          İstanbul’da bulunan Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kemah

Kemah’ta şenlik coşkusu

MİLLİ GAZETE

HALİT ÇALIK / ERZİNCAN
          İstanbul’da bulunan Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kemah Kaymakamlığı ve Belediyenin ortaklaşa düzenlediği festivalde Kemahlılar, Kemah ilçesinde buluştu.

         İstanbul’da başlayan Erzincan’da sona eren geleneksel Kemah Sultanmelik Tarih, Kültür ve Spor Şenlikleri, Sultanmelik Türbesinde okunan dualarla başladı. Belediye parkında devam eden şenliklere Milli Gazete Genel Müdürü Yılmaz Bayat, Vali Refik Arslan Öztürk, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bahadır Akkoyunlu, Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Ergun Gürsoy ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Belediye parkında devam eden törenin açılış konuşmasını yapan İstanbul Kemahlılar Dernek Başkanı İhsan Payalan, Kemah’a çok şeyler kazandırıp, güzel şeyler yapmak istediklerini belirterek iş adamlarını doğup büyüdükleri Kemah’a yatırım yapmaya davet etti.

        Turnuvanın Onursal Başkanı Yılmaz Bayat, “Turnuvanın uzun yıllar devam etmesini istiyoruz. Çünkü bunun devam etmesinin temel özellikleri var. Aramızdaki birlik, beraberlik ve sevginin devam etmesidir. Bu özelliği bozacak ferdi davranışlarda bulunamayız. Bu birlikteliğin devam etmesi için her türlü fedakârlığı göstermeliyiz” dedi.

            Erzincan Kemahlılar Dernek Başkanı Gürbüz Telli ise, “Bu beraberliğin sağlanması kolay olmamıştır. 1978 yılında 7 köyün girişimleriyle başlayan turnuvamız geçen seneler içerisinde birçok konulara el atmış ve bu birlikteliği başararak bugünlere gelmiştir. Bu turnuva sadece futbol karşılaşmalarının olduğu bir turnuva değildir. Bu turnuva, gurbetle sılayı buluşturmuştur.” dedi.

Bu haber toplam 1492 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA