• İstanbul16 °C
  • Erzincan12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÜNLÜ TÜRK AŞÇIBAŞILARIMIZDAN ŞENOL DUMAN
00 0000 Salı 00:00

ÜNLÜ TÜRK AŞÇIBAŞILARIMIZDAN ŞENOL DUMAN

ÜNLÜ TÜRK AŞÇIBAŞILARIMIZDAN ŞENOL DUMAN          1968 Erzincan Kemah,Kardere Köyü doğumlu Şenol Duman; 1976 yılında kendi lokantalarında çırak

ÜNLÜ TÜRK AŞÇIBAŞILARIMIZDAN ŞENOL DUMAN

          1968 Erzincan Kemah,Kardere Köyü doğumlu Şenol Duman; 1976 yılında kendi lokantalarında çırak olarak aşçılığa başladı.altı sene çalıştıktan sonra ara vererek kasaplık yapmaya başladı.Daha sonra 3 sene Erincan Ekşisu tesislerinde Alaturka üzerine çalıştı.Bir sene Kemah P.T.T inde çalıştı.1988 de askere gitti.16 ay T.C.G.Savaştepe muhribinde aşçı olarak askerliğini bitirdi.

        1990 da Bankalar cad.Emek Lokantasında dönerci ve alaturka yemek üzerine çalıştı. Sırasıyla TOBAV da aşçıbaşılık,Sürmeli Otelin casinosunda döner ustalığı,Orient House Restorantta sous Şefliği,Levent Tenis Klubü Aşçıbaşılığı yaptı. Şenol Duman;halen özel konutta kişiye özel aşçılık yapmaktadır.Duman,Türk mutfağının yanı sıra Fransız ve İtalyan yemekleri konusunda özel kurslara katılmaktadır.Yağ buz ve sebze meyve üzerine dekorasyon çalışmaları ile çeşitli ödüllerin sahibi olmuştur.

         Evli olan Şenol Duman ın Türk mutfağına kazandırdığı lezzetlerin dışında ayrıca renkli kişiliği ve kolleksiyoner bir yanı vardır.Özellikle hemşehrileri ile sürekli irtibat halinde olan,kültürel ve geleneksel zenginliklerden istifade eden ve ettiren bir özelliği yaşantısının her diliminde ön planda görülmektedir.

         Geleneksel motiflerin süslediği dekorasyona sahip evini adeta mini bir müze haline getiren Şenol Duman,Ünlü aşçılığı yanı sıra avcılığı ile de dillerde dolaşan bir üne sahip...

www.kemahlilar.com

Bu haber toplam 2820 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA