• İstanbul28 °C
  • Erzincan24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Akdemir Kemah'ı Ziyaret Etti
09 Ocak 2014 Perşembe 08:49

Vali Akdemir Kemah'ı Ziyaret Etti

Vali Akdemir Kemah'ı Ziyaret Etti

Kemah İlçesinde bir dizi ziyaretlerde bulanan Sayın Valimiz ilk olarak Kemah Kaymaklığını ziyaret etti. Kemah Kaymakamı ve kurum amirleri tarafından karşılanan Sayın Valimiz Kemah Kaymakamı Hayrettin Çiçek'ten ilçede yapılan çalışmalar ve devam eden projeler hakkında bilgi aldı.

Ziyaretlerinin devamında Kemah Belediyesi'ni ziyaret eden Sayın Valimizi Belediye başkanı Hüsamettin Şanal ve çalışanlar karşıladı. Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal’dan ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı'nı da ziyaret ederek ilçenin asayiş ve güvenliği konuları hakkında bilgi aldı.

Ziyaretlerinin devamında özel sektör tarafından işletilen Kemahlılar Besicilik ve Süt Ürünleri San. Tic. A.Ş. işletmesinde incelemelerde bulunarak işletme hakkında bilgiler aldı.

İncelemelerinin devamında Kömür Köyü'nde bulunan ve işletimi özel sektör tarafından yapılan Kemah tuz ocaklarında incelemelerde bulunan Sayın Valimiz Osmanlı döneminde açılan tuz ocaklarının işletme olarak faaliyetlerinin sürdürmesinin yanında turizm açısından da önemine vurgulayarak tuz ocaklarında bulunan tarihi binanın restore edilmesini ve binanın çevre düzenlemesinin yapılarak turizme kazandırılması yönünde çalışmalar yapılmasını istedi.

Daha sonra Valimiz Sayın Abdurrahman Akdemir'in başkanlığında ilçeye bağlı köy muhtarlarıyla istişare toplantısı yapıldı. Sorunlar, talepler dinlendi ve ihtiyaçlar belirlenerek çözümler üretmek için adımlar atılacağını ifade etti.

Açılış konuşmasında Kemah’ta olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Valimiz yaptığı konuşmada; Kemah ilçesi ziyaretlerinin sebebini 2013 yılının değerlendirmesini yapmak olduğunu, muhtarlarımızı dinleyerek Kemah ilçesine yapılacak yatırımların istek ve ihtiyaçlara göre belirlenerek yapılacak yatırım programlarının buna göre şekilleneceğini ifade etti.

Valimiz Sayın Abdurrahman Akdemir konuşmasını devamında; İlçenin asıl geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunu, Valiliğimiz, İl Özel İdaresi ve Kamu Kurum Kuruluşları olarak öncelikle enerjimizi, kaynağımızı ve mesaimizi tarım ve hayvancılığa ayırıldığını, Doğanbeyli Köyü’nde yarım kalan sulama projesinin tamamlanacağını belirterek yine bu köyde bir gölet projesi olduğunu ve bu göletin bir an önce ihaleye çıkması için çalışmaların devam ettiğini belirterek konuşmasının sürdürdü. “Tarım ve hayvancılığın ötesinde Kemah’ın ayrı bir önemi olduğunu belirterek ilimize gelen vatandaşlarımızın görmek istedikleri bir ilçedir Kemah. Burada bulunan Sultan Melik Türbesi ve Kemah Kalesi insanlarımızın ziyaret noktasıdır. Tarım ve hayvancılığın ötesinde mutlaka turizmi de destekleyeceğiz. Kemah’ta konaklama sorunun çözülmesi, Kemah Kalesi kazı işlemlerinin daha hızlı bir şekilde devam etmesi için Özel İdareden kaynak aktarılarak bu işe hız verilmesi gerekiyor. İlçenin göç vermemesi için bu topraklarda tutabilmek için mutlaka gereken desteği vermemiz gerekiyor. Valilik ve İl Özel İdare olarak vatandaşlarımızı köylerde kendi topraklarında huzurlu mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri adına gerekli yatırımlar yapıp, akılcı projeler geliştirmeliyiz. Bu projelerin hayata geçirilmesi adına her zaman ve her koşulda kaynak sağlanabilir. Muhtarlarımız şunu söylüyoruz köylümüzün ihtiyacını ne karşılayacaksa onu dile getirin.  Taleplerinizi dile getirin. Öncelikle köylerimizde içme suyuna asfalta, yapım koşulları varsa kanalizasyon yapımını gerçekleştirip, köylünün nefes alabileceği meydan düzenlemesi yapıp alt üst yapıyı tamamlayarak köylerdeki işleri bitirmek istiyoruz.” dedi.

Daha sonra muhtarların taleplerini ve isteklerini dinleyen Sayın Valimiz muhtarlar tarafından gündeme getirilen isteklerin incelenerek öncelik sırasına göre yapılacağını söyledi.

Sayın Valimiz toplantının ardından Kemah İlçesinde yaşayan ihtiyaçlı bir aileyi ziyaret ederek hasta ve cihaza bağlı olarak yaşayan vatandaşımızın yaşadığı evin tadilatının yapılması ve gerekli eşyaların alınması ve ihtiyaçların giderilmesi konusunda ilçe kaymakamına talimat verdi.

Kaynak: Erzincan Valiliği

Bu haber toplam 1883 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA