• İstanbul29 °C
  • Erzincan32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Akdemir'in 19 Mayıs Mesajı
20 Mayıs 2014 Salı 09:57

Vali Akdemir'in 19 Mayıs Mesajı

Erzincan Valisi Sayın Abdurrahman Akdemir'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı Mesajı

Erzincan Valisi Sayın Abdurrahman Akdemir'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı Mesajı:

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsuna çıkışı, millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutları canlandıran, kaderimizi değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir adımdır. Bu yönüyle 19 Mayıs Cumhuriyet tarihimizin miladıdır.

Sevgili Gençler,

Binlerce şehit vererek sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatarak gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en önemli görev ve sorumluluğunuzdur.

Dünyayı anlamak için, gelişmeleri doğru yorumlamayabilmek için, daha çok okumalı, araştırmalı, sahip olduğumuz bilgiyi sürekli güncellemeli, yeteneklerinizi geliştirmelisiniz. Teknolojik yeniliklere ve değişimlere açık olmalısınız. Sizleri, değişimin anahtarı, gelişmenin itici gücü olarak görüyoruz. Şunu hiçbir zaman unutmamalısınız ki; her alanda gelişmiş, istikrar içinde büyüyen, güçlü, demokratik ve müreffeh Türkiye’nin mimarları sizler olacaksınız.

Bu bayramı milletçe büyük bir üzüntü içinde kutluyoruz. 13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa İli Soma İlçesinde meydana gelen ve Milletçe hepimizi acıya boğan, bu elim maden ocağı kazasında hayatını kaybeden madenci kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dilerim.

Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu cennet vatanı bırakan Büyük Atatürk başta olmak üzere, bütün kahramanlarımızı rahmet, saygı ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Bu haber toplam 1088 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA