• İstanbul19 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Akdemir'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı
29 Ekim 2013 Salı 09:56

Vali Akdemir'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu Cumhuriyetimizin 90. Kuruluş yıldönümünü kutluyor olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu Cumhuriyetimizin 90. Kuruluş yıldönümünü kutluyor olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

         Cumhuriyet, büyük önder Atatürk'ün gerçekleştirdiği en büyük devrim, milli tarihimizin kaydettiği en büyük atılım ve dönüm noktasıdır. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir. Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın kanıtıdır. Türk milleti bugünlere nasıl geldiğini unutmayarak şanlı geçmişini koruyacak, aydınlık geleceğine sımsıkı sarılmaya devam edecektir.

         Ülke olarak daha kuvvetli olmak ve karşımıza çıkacak engelleri aşabilmek, ancak birlik ve beraberliğimizle sağlanacaktır. İstiklal mücadelesindeki başarımızı nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, bugün de önümüze çıkabilecek engelleri aşmak için yine birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır.

         Anadolu’da bin yıldır birlikte yaşadığımız, aynı toprağı vatan bildiğimiz, aynı bayrağı kutsal saydığımız, vatan savunmasında aynı siperde şehit olduğumuz ve Cumhuriyeti birlikte kurduğumuz halkımızla şartlar ne olursa olsun her zaman bir bütün olacağız.

         Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, milleti ve vatanı için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anıyor, bütün Erzincanlı vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, saygılarımı sunuyorum.  

Bu haber toplam 1020 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA