• İstanbul17 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Kahraman’ın 23 Nisan Kutlama Mesajı
23 Nisan 2015 Perşembe 12:45

Vali Kahraman’ın 23 Nisan Kutlama Mesajı

Vali Kahraman’ın 23 Nisan Kutlama Mesajı

Hürriyet ve İstiklal Aşığı Erzincanlı Hemşerilerim,

Demokrasimizin ve Cumhuriyet’imizin güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95.yıl dönümünü, birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz. 23 Nisan 1920 tarihi, sadece TBMM’nin açılış tarihi değil, aynı zamanda İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zor zamanlarda bile “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.“ ilkesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerinin atıldığı tarihtir.

Kurtuluş Savaşı’na yön veren kararların alındığı Türkiye Büyük Millet Meclisinin yurdun dört bir yanından gelen temsilcilerin katılımıyla açılması, bağımsızlık mücadelemizin milli egemenlik temelinde tüm yurda yayılmasını sağlamıştır. Meclisimizin aldığı cesur kararlar, cephede savaşan şanlı ordumuza güç ve moral vermiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, bu nedenle dün olduğu gibi bugün de demokrasimizin ve geleceğimizin en önemli teminatıdır.

Kıymetli Hemşerilerim,

Demokratik değerler ve insan hakları standartları noktasında dünyanın çoğu ülkesinden ileri seviyedeyiz. Cumhuriyet’imizin birer neferi olarak atalarımızdan yadigâr kalan vatanımızın her alanda gelişmesini sürdürmesi için hepimize büyük görevler düşüyor. Bunun için başta anne ve babalar, öğretmenler aklın ve bilimin önderliğinde gençler yetiştirmeli. Vatanına, bayrağına sahip çıkan, kendinden olmayanı ötekileştirmeyen dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden bir nesil yetiştirerek Cumhuriyet’in değerlerini koruyacağımızı bilmeliyiz. Çocuklarımıza ve gençlerimize yapılacak yatırımın doğrudan, Türkiye’nin geleceğine yapıldığının bilincindeyiz. 

Bu vesileyle sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle hayatımıza anlam katan çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, TBMM’nin açılışını bizlere bayram olarak armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Erzincan Valisi

Süleyman Kahraman

 

Bu haber toplam 998 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA