• İstanbul17 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Mutlu Mutlusan’ı ziyaret etti
21 Kasım 2011 Pazartesi 00:00

Vali Mutlu Mutlusan’ı ziyaret etti

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Mutlusan Elektrik A.Ş.’ni ziyaret etti.İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Erzincanlı işadamı Mustafa Kaçmaz’ın sahibi olduğu Mutlusan Elektrik A.Ş.’nin

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Mutlusan Elektrik A.Ş.’ni ziyaret etti.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Erzincanlı işadamı Mustafa Kaçmaz’ın sahibi olduğu Mutlusan Elektrik A.Ş.’nin İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikasında incelemelerde bulundu.

65 ülkeye ihracat

Firmanın yönetim merkezini ziyaret eden Vali Mutlu’ya, Mutulusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz faaliyet alanlarıyla ilgili çeşitli bilgiler sundu. Kaçmaz, 1983 yılında sektöre hizmet vermeye başlayan firmalarının, Türkiye’nin 81 ilinde 5 bin bayilerinin bulunduğunu ve 65 ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi.

 

4 bin kişiye istihdam

Mutlusan Elektrik bünyesinde 400 çalışanın bulunduğunu belirten Mustafa Kaçmaz, yan sanayi sektörleriyle birlikte 4 bin kişiye istihdam sağlıyoruz. Yıllar önce Türkiye’ye dışarıdan gelen kablo kanalları sistemlerini kurduğumuz fabrikamızda üretip hem ülkemize sunuyoruz hem de yurt dışına inracatını yapıyoruz. Bünyemizde kurduğumuz elektrik anahtarları tesisimizle bu alanda da hizmet vermeye başladık. Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sektörün sorunları anlatıldı

Sektörün yaşadığı sıkıntıları da anlatan Kaçmaz, sektörün sorunların çözümü konusunda Vali Mutlu’dan destek talebinde bulundu.

Mutulusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, Vali Hüseyin Avni Mutlu’ya ziyaretinden dolayı teşekkür ederek büyük onur duyduklarını da sözlerine ekledi.

 

Vali Mutlu Kaçmaz'ı kutladı

Türkiye ekonomisine sağladıkları katkı ve istihdamdan dolayı Mustafa Kaçmaz’ı kutlayan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Mutlusan’ın daha büyük projelerle dünyayı aytınlatmak için harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

 

İstanbul sanayinin kalbi

İstanbul’un sanayinin kalbi olduğuna dikkat çeken Vali Mutlu, Türkiye’de vergi olarak üretilen değerin yüzde 43’ün İstanbul’dan geldiğini ve büyük bir istihdam potansiyeli ile Türkiye’yi taşıdığını ifade etti.

Vali Hüseyin Avni Mutlu, “Mutlusan gibi uluslararası marka olmuş firmalarımızın Türkiye’nin büyümesi için daha da büyemeli ve hedeflerinin ülkemiz ve insanlarımız için neler yapabiliriz olmalı. Bütün sanayicilerimizden yeni hamleler bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Fabrikanın üretim tesislerini de gezen Vali Mutlu’ya Mutlusan Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hıdır Kaçmaz, İhracat Direktörü Gündüz Kaçmaz, Pazarlama Direktörü Feyzullah Kayacı ve Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hüseyin Kaçmaz, üretim tesisleri ile çeşitli bilgiler verdiler.

 

Mulusan ile mutluyuz

Fabrikada çalışan personelle sohbet edip sorunlarını da dinleyen Vali Mutlu, “üretimin olduğu yerde heyecanlanıyor insan. Çalışan ve üreten insan, bize büyük mutluluk ve güven veriyor. Ülkemizin refahına katkı sağlayan insanlarla birlikte olmak ayrı bir heyecan. Mutlusan bir yandan üretiyor bir yandan istihdam sağlıyor, bir yandan da ihracat yapıyor ama yeni yatırımlara da devam ediyor. Tablo  çok heyecan verici. Mutlusan ile mutluyuz” şeklinde konuştu.

 

Ziyaretin sonunda Mutulusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya üzerinde kendi resimlerinin bulunduğu elektrik anahtarlarından yapılmış bir plaket takdim etti.

Ziyarette, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB) Başkan Vekili Nihat Tunalı ve yönetim kurulu üyeleri Tahir Oruç, Tahsin Karagöz de eşlik etti.

 

 Kaynak: www.erzincangazetesi.com.tr

 


 
Bu haber toplam 1330 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA