• İstanbul25 °C
  • Erzincan18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Valimiz Sayın Abdülkadir Demirin 13 Şubat Kurtuluş Günü Kutlama Mesajı
11 Şubat 2011 Cuma 00:00

Valimiz Sayın Abdülkadir Demir'in 13 Şubat Kurtuluş Günü Kutlama Mesajı

İlimizin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. Yıldönümü nedeniyle Valimiz Sayın Abdülkadir Demir, bir kutlama mesajı yayınladı.           

İlimizin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. Yıldönümü nedeniyle Valimiz Sayın Abdülkadir Demir, bir kutlama mesajı yayınladı. 

           Güzel Erzincan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamaktayız.

           Şehrimiz, Birinci Dünya savaşında Ruslar tarafından işgal edilmiştir. Rus işgali zamanında silahlı ermeni çetelerinin birçok kanlı olaylara sebep oldukları savunmasız halka zulüm ve işkenceler yaptıkları tarihi bir gerçektir. İşgalci güçlerin zulmüne, insafsızca uygulamalarına maruz kalmıştır. 13 Şubat 1918 tarihinde özgürlüğüne kavuşmuştur. Kurtuluş’la birlikte, kendine güvenini tazelemiş ve var oluşunun iradesini hiçbir gücün kıramayacağını herkese açıkça ilan etmiştir. Erzincan’ın yiğit, mert ve vatanperver insanları 93 yıl önce vatanları için ölme onurunu göstermiş ve en yüksek makama, şehitlik mertebesine ulaşmışlardır.

         Hakkı ödenemez vatan evlatlarının bundan tam 93 yıl önce verdiği bu kurtuluş mücadelesi sonucu bugün sahip olduğumuz bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ilelebet devamı için Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘'Tek bir şeye ihtiyacımız var. Çalışkan olmak'’ Bunu kendimiz ve gelecek nesillerimiz için, ülkemiz için, ilimiz için yapmalıyız. Daha gelişmiş bir Türkiye ve Erzincan çalışmalarımızla, üretmemizle, barış içerisinde birlik ve beraberlik içinde yaşamamızla gerçekleşecektir.Özgür ve bağımsız yaşadığımız bu topraklarda 13 Şubatı coşkuyla kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Bize bu coşkuyu yaşatan ve hayatları pahasına kahramanca mücadele veren şehitlerimizi rahmet ve gazilerimizi minnetle anarken, tüm Erzincanlıların 13 Şubat Kurtuluş Bayramı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Abdülkadir DEMİR

ERZİNCAN VALİSİ

Bu haber toplam 1095 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA