• İstanbul17 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YAHŞİLER KÖYLÜLERİ GECEDE BULUŞTU
05 Mayıs 2008 Pazartesi 00:00

YAHŞİLER KÖYLÜLERİ GECEDE BULUŞTU

YAHŞİLER KÖYLÜLERİ GECEDE BULUŞTU   Kemah Yahşiler Köyü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği’nin organize ettiği Geleneksel Dostluk ve Kaynaşma Gecesine katılan Yahşiler

YAHŞİLER KÖYLÜLERİ GECEDE BULUŞTU

  

 

Kemah Yahşiler Köyü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği’nin organize ettiği Geleneksel Dostluk ve Kaynaşma Gecesine katılan Yahşiler Köylüleri bol bol sohbet ederek hasret giderdi.

 

Çağlayan Salon Figaro’da düzenlenen geceye, Kemahlılar Dernek Başkanı İhsan Payalan, Başkan vekili Cafer Bektaş, Başkan Yardımcısı Haluk Taşkın, Genel Sekreter Adem Yakut, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Sevim ve Abdullah Tarhan, Kemah Turnuvası Başkanı Aziz Kondur, Kemahspor Başkanı Yasin Keskin, Kemah Turnuvası eski Başkanı İbrahim Akçakaya ve Yahşiler Köylüleri katıldı.

Gecenin açış konuşmasını yapan Yahşiler Köyü Dernek Başkan Yardımcısı Atilla Köse, 43 yıl önce kurulan Derneğin Bayrağını bugün kendilerinin taşımış olmalarından büyük mutluluk duyduklarını belirterek, Yönetim olarak ilkemiz, devraldığımız hizmet çıtasını daha yukarılara taşımak ve bizden sonraki nesillere en iyi şekilde devretmektir. Sizlerden aldığımız güçle bu geceyi organize ettik, bundan böylede her yıl böylesine güzel organizasyonla birlikte olacağız. Kültürümüze ve değerlerimize sahip çıkmalıyız, Kültürüne sahip çıkmayanların durumu ortadadır” dedi.

Kemah Turnuvası Başkanı Aziz Kondur ve Kemahlılar Dernek Başkanı İhsan Payalan da yaptıkları konuşmalarda, bu tür organizasyonların birlik beraberliği arttırdığını ve insanların kaynaşmasını sağladığını belirttiler.

Konuşmaların ardından, Yahşiler Köyü Dernek Yönetim Kurulu tarafından, Derneğe ve Köye katkı sunanlara birer teşekkür plaketi verildi.

Gecede sergilenen tiyatro gösterisi büyük beğeniyle izlenirken, Türk Halk Müziği sanatçısı Mustafa Özarslan’ın söylediği türkülerle eğlenen davetliler, davul-zurna eşliğinde bol bol halaylar çekerek doyumsuz bir gece yaşadılar. 

 

 

 

 

Haber : Hasan Fikri Bilgiç

Kaynak: www.sedatsevim.com

 

 

Bu haber toplam 1036 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA