• İstanbul22 °C
  • Erzincan20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YARIM ASIRLIK RÜYA GERÇEKLEŞİYOR
06 Haziran 2008 Cuma 00:00

YARIM ASIRLIK RÜYA GERÇEKLEŞİYOR

        Kemah’a bağlı Bozoğlak, Kardere, Gediktepe, Dikyamaç, Seringöze ve Gülbahçe Köylerinin Batı ya açılan çile dolu kapısı olan Şikar Grup yolunun

 

       Kemah’a bağlı Bozoğlak, Kardere, Gediktepe, Dikyamaç, Seringöze ve Gülbahçe Köylerinin Batı ya açılan çile dolu kapısı olan Şikar Grup yolunun genişletme çalışmaları tamamlanarak asfaltlanma aşamasına geldi. Ve 44 yıllık rüyanın gerçekleşmesine sadece aylar kaldı.

1964 yılında yapılan Şikar Grup Yolunun yaklaşık 5 km. lik kısmın dar ve bozuk olması nedeniyle ulaşımda büyük çile çeken Köylüler, yıllardır bu yolun genişletilip asfaltlanması için büyük çaba sarf ederek çalmadıkları kapı bırakmamışlardı.

Gerek Erzincan’ın, gerekse Kemah’ın sorunlarının tartışıldığı her toplantıda hep gündemde olan Şikar Grup Yolu, programa alınarak geçtiğimiz yıl genişletme çalışmaları tamamlandı.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Valisi Ali Güngör ve Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır başta olmak üzere eski Milletvekilleri Tevhit Karakaya ve Talip Kaban, Erzincan eski Valisi Refik Arslan Öztürk, ve Kemah eski Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan’ın bu yolun yapılmasında büyük destek ve emeklerinin olduğunu söyleyen Köylüler, kendilerine minnet ve şükran borçlarının olduğunu söylüyorlar.

Köylüler, Gerek Vali Ali Güngör gerekse Kaymakam Eyüp Çalışır’ın yolun yapımı için üstün gayret gösterdiğini, diğer İllerden dinamit teminiyle kısa sürede yolun genişletildiğini belirterek, Temmuz-Ağustos ayları içerisinde yolun asfalt yapılacağı müjdesini aldıklarını, Vali Güngör ve Kaymakam Çalışır’a şimdiden teşekkür ve şükranlarını sunduklarını söylüyorlar.

Çile dolu Şikar Grup Yolunun asfaltlanması ile ulaşımda büyük rahatlık yaşayacak olan Bozoğlak, Kardere, Gediktepe, Dikyamaç, Seringöze ve Gülbahçe Köylülerinin 44 yıllık rüyası gerçekleşmiş olacak.

 

Haber: Hasan Fikri Bilgiç

Kaynak: www.sedatsevim.com

                      

Bu haber toplam 993 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA