• İstanbul25 °C
  • Erzincan18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yastıktepe Köylülerin; bayramlaşma gününde çifte bayram sevinci.
13 Aralık 2008 Cumartesi 00:00

Yastıktepe Köylülerin; bayramlaşma gününde çifte bayram sevinci.

Yastıktepe Köylülerin   Bayramlaşma gününde çifte bayram sevinci. Kurban Bayramının 4. günü İstanbul’daki dernek merkezinde bir araya  gelen Yastıktepeliler büyük küçük

Yastıktepe Köylülerin   

Bayramlaşma gününde çifte bayram sevinci.

 

Kurban Bayramının 4. günü İstanbul’daki dernek merkezinde bir araya  gelen Yastıktepeliler büyük küçük bayramlaştılar. Samimi ve çoşkulu bayramlaşmaya değer katan başka bir sevinç de yeni yerleşim konusunda çalışmaların son aşamaya getirilmesi oldu.

 

Terör ve çeşitli nedenler ile eski yerleşim yerinden kopmalar ile dağılan köy evleri ve ikametgahların tekrar bir araya getirilmesi arayışı ile geçtiğimiz aylarda çalışmalar yürüten Yastıktepe Köyü Dernek başkanı Muharrem Arıkboğa çalışmaların meyvelerini toplama zamanının geldiğini vurguladı. Köy arazilerinden devlete kayıtlı olan alanın devletten satın alınarak 90 hemşerisi ile yeni yerleşim alanı inşası girişimlerine başladıklarını belirtti.

 

Bayram günlerinin mutlu havası ile tekrar Yastıktepelileri bir araya getiren bu girişimleri yerinde ve umut verici bulan Yastıktepe Muhtarı Murtaza Girgin; Köyümüz için elimizden gayreti gösterelim temennisinde bulundu.

 

Yeni yerleşim alanı için inşaat maliyetlerinin araştırılması ve inşaat firmalarının tekliflerini almak üzere toplantı ve bayramlaşma son buldu.

 

Haber kaynak : Mesut Girgin


Bu haber toplam 933 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA