• İstanbul20 °C
  • Erzincan22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yerel Projelere; Hibe ve Teşvikler..
19 Şubat 2010 Cuma 00:00

Yerel Projelere; Hibe ve Teşvikler..

Sitemiz Kemahlim.com’da bundan sonra yerel kalkınmaya ve bölgemiz insanlarının istifadesine yönelik proje ve hibe programları yayınlanacaktır. Bölgemiz müteşebbis insanlarının faydasına

Sitemiz Kemahlim.com’da bundan sonra yerel kalkınmaya ve bölgemiz insanlarının istifadesine yönelik proje ve hibe programları yayınlanacaktır. Bölgemiz müteşebbis insanlarının faydasına umduğumuz çalışma ve duyurularımıza katkısı olabilecek hemşerilerimizin de ikaz ve önerilerine açık olduğumuzu belirtiriz. Bu anlamda  Japonya Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe yardım programı hakkındaki duyuru ile hemşerilerimizden ilgili olanların dikkatine sunarız.

 

Japon Hükümeti, kalkınmakta olan ülkelerde temel ihtiyaçları karşılamak üzere hazırlanmış kalkınma projelerine yönelik bir mali yardım programı sunmaktadır. “Yerel Projelere Hibe Yardımı (GGP)” olarak adlandırılan bu program, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve belediyeler gibi çeşitli kuruluşlarca önerilen projeleri geri ödemesiz bir mâli yardımla desteklemektedir.

 

Programın Türkiye'de uygulanması ile ilgili anlaşma Japon Hükümeti ile Türkiye arasında 11 Eylül 2000 tarihinde imzalanmıştır. Program bu tarihten itibaren Türkiye'de uygulanmaktadır.

 

Programın Türkiye'de uygulanması, Japonya Resmi Kalkınma Yardımı (ODA) için yerel topluluklara doğrudan fayda sağlayacak yeni bir işbirliği alanı yaratmaktadır.

 

Yıllık Program / Takvim: Başvurular, program yürürlükte olduğu sürece yılın her dönemi yapılabilir. 2010 yılı itibariyle program yürürlüktedir.

 

Değerlendirme ve projelere para transferinin zamanlaması projenin onaylandığı yılın Japonya mali takvimine göre Büyükelçilik tarafından belirlenecektir.

 

Önemli not: 2010 yılında gerçekleştirilecek projeler için başvuru süresi dolmuştur ve seçim aşaması tamamlanmak üzeredir.

 

2011 yılı projelerinin değerlendirme aşaması başlamıştır.Bu nedenle yapılacak proje başvurularının 2011 yılını kapsaması ve gerekli dokümanların 31 Mayıs 2010 tarihine kadar Büyükelçiliğimize posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. Sadece posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmektedir.

 

Bu haber toplam 860 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA