• İstanbul29 °C
  • Erzincan32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yılın starları anketinde Erzincan rüzgarı esti..
09 Haziran 2009 Salı 00:00

Yılın starları anketinde Erzincan rüzgarı esti..

Ekonomi dünyasının Oscar'ı haline gelen Ekovitrin Dergisi'nin yılın starları anketinde Erzincan rüzgârı esti. Yılın Bakanı, Yılın Bürokratı ve Yılın Sanayicisi ödüllerine Erzincanlılar

Ekonomi dünyasının Oscar'ı haline gelen Ekovitrin Dergisi'nin yılın starları anketinde Erzincan rüzgârı esti. Yılın Bakanı, Yılın Bürokratı ve Yılın Sanayicisi ödüllerine Erzincanlılar layık görüldü.

 

Ekonomi dünyasının Oscar'ı haline gelen Ekovitrin Dergisi'nin yılın starları anketinde, Yılın Bakanı: Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Yılın Bürokratı: Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, Yılın Sanayicisi ise Fıratpen Yönetim Kurulu başkanı Nevzat Demir seçildi.

Yılın starları; Şubat, Mart ve Nisan aylarında Ekovitrin Dergisinde düzenlenen anket ve haber1.com sitelerine katılan 10 bini aşkın okuyucunun oylarıyla belirlendi.

Ekovitrin Dergisi, konuyla ilgili haberinde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın bu makamda en uzun kalma özelliğine vurgu yaparak, Yıldırım’ın, bakanlığı döneminde 60 trilyon yatırım yaptığını kaydetti.

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal için ise hava sahasının yeniden yapılanmasına yönelik dünya çapında bir proje olan Smart projesinin alt yapısını tamamladığına dikkat çekti.

Yılın oskarları, ödüllerini İstanbul’da düzenlenen muhteşem bir organizasyonla aldılar.

Yılın Starları Ödül Töreninde konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, karayollarında 85 yılda yapılan bölünmüş yol miktarının 6 bin 100 kilometre olduğunu, 5 yıl içerisinde buna 10 bin 500 kilometre yol eklediklerini belirterek, “2011 yılı hedefimiz, 22 bin 500 kilometre bölünmüş yola erişmektir. Böylelikle toplam yol ağımız içindeki yolların üçte birinden fazlası bölünmüş yol olacaktır” dedi.

Marmaray Projesiyle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Yıldırım, projenin, Pekin ile Londra'yı birbirine bağlayan kesintisiz bir köprü kuracağını dile getirdi.

Mayın temizleme yasasına da değinen Bakan Yıldırım, “Hiç kimse bu ülkenin bir çakılına dahi göz dikemez, alamaz. Bu ülkenin 71 milyon sahibi vardır. Ama küresel düşüneceğiz. Dünyanın her tarafında var olacağız.

“Başkalarıyla da iş yapalım, iş versinler ama ülkemize gelmesinler” düşüncesine asla ve asla itibar etmeyeceğiz.

Hükümetimiz ne yaptığını biliyor. Meclisimiz ne yaptığını biliyor. Tabii ki gereken her türlü tedbiri de, uyarıları da gayet tabii dikkate alacaktır. Türkiye demokratik, şeffaf kanunları olan bir ülke, her şey kurallar dâhilinde en iyi şekilde yapılacaktır, hiçbir endişeniz olmasın” dedi.

 

Ekovitrin Dergisi okurlarının seçtiği Yılın Starları;

Yılın Bakanı; Binali Yıldırım

Yılın Bürokratı; Orhan Birdal

Yılın Sanayicisi; Nevzat Demir

Yılın İş Adamı; Ali Ağaoğlu

Yılın İş Kadını; Canan Edipoğlu

Yılın Belediye Başkanı; Kadir Topbaş

Yılın Girişimcisi; Abdullah Yeşil

Yılın Yöneticisi; İbrahim Şahin

Yılın Markası; Dimes

Yılın Bankası; Vakıfbank

Yılın Katılım Bankası; Bank Asya

Yılın İlçe Belediye Başkanı; Ali İnci

Yılın Meslek Örgütü; Kayseri Sanayi Odası

Yılın Sivil Toplum Örgütü; Kızılay

Yılın Sanatçısı; Hadise

Yılın Turizm Sektörü Ödülü; WOW Otel İstanbul

Yılın Sağlık Sektörü Ödülü; Memorial Hastanesi

Yılın Eğitim Sektörü Ödülü; İstanbul Aydın Üniversitesi

Yurt Dışında Yılın Başarılı İş Adamları; Mehmet Aygün (Almanya), Murat Tüysüz (Fransa), Cafer Mahiroğlu (İngiltere), Ayhan Bakan (Avusturya), Ali Kahraman (Bulgaristan), Erol Tabanca (Türkmenistan), Erdal Aksoy (Azerbaycan), İmam Altınbaş (Ukrayna), Tunç Özkan (Mısır), Ahmet Reis Yılmaz (İsrail), Emre Aykar (Birleşik Arap Emirlikleri), Seyhan Pengaplıgil (Arnavutluk) ve Ömer Süsli (Romanya)

 

Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA