• İstanbul25 °C
  • Erzincan28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yücebelen Köy Konağı Yenileniyor.
13 Ağustos 2008 Çarşamba 00:00

Yücebelen Köy Konağı Yenileniyor.

Yücebelen Köy konağı yenileniyor.Yücebelen köyüne ait olan mevcut köy konağının yenilenmesi için çalışmalar başladı. Köy muhtarı Bekir Ayaydın, Dernek başkanı Emin Ayaydın, İl genel

Yücebelen Köy konağı

yenileniyor.Yücebelen köyüne ait olan mevcut köy konağının yenilenmesi için çalışmalar başladı. Köy muhtarı Bekir Ayaydın, Dernek başkanı Emin Ayaydın, İl genel meclisi üyesi Ensar Başgöze, Köy ihtiyar heyeti ve dernek yönetim kurulu üyeleri, Yücebelen köy konağında inceleme yapmış, daha sonra yapılan toplantı sonucu; köy konağının tamir edilmesine, tamir ve tadilatı çok masraflı olursa yeniden yaptırılmasına karar verilmiştir.
Yapılacak çalışmalar sonucu; plan ve projesi hazırlanarak, Yücebelen köy muhtarlığı, Erzincan Derneği, İstanbul derneği ve il genel meclisinin de desteği alınarak, köy konağının yenilenme işlemleri başlatılacaktır. Keşif bedelinin çıkmasından sonra yapılacak toplantıya tüm yücebelenli ler çağrılarak görüş ve destekleri alınacaktır. Daha sonra köy konağının yapılmasına destek olacak, yücebelenliler in vereceği yardımlarla köy konağı inşaatı başlatılacaktır.

Yücebelen Erzincan Dernek Başkanı Emin Ayaydın; Yücebelenliler in her zaman birlik beraberlik içinde olduklarını, köy konağı yapımında da örnek olacaklarını, Erzincan da yapılan dernek binasının daha güzelini köyümüze yapacağımıza, hemşerilerimizin de her türlü maddi ve manevi desteklerini esirgemeyeceklerine inandığını söyledi.

Haber : Mustafa Başgöze, Erzincan

Bu haber toplam 1205 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA