• İstanbul24 °C
  • Erzincan22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yücebelen’liler geleneksel İftar yemeğinde buluştular
12 Ekim 2007 Cuma 00:00

Yücebelen’liler geleneksel İftar yemeğinde buluştular

Yücebelen’liler geleneksel İftar yemeğinde buluştular Yücebelen Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği her Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği İftar programını bu yılda sürdürüyor.Dernek

Yücebelen’liler geleneksel İftar yemeğinde buluştular

 

Yücebelen Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği her Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği İftar programını bu yılda sürdürüyor.

Dernek yemekhanesinde haftanın belirli günleri 50’şer kişilik guruplar halinde bütün üyelerine iftar programı düzenleyen Yücebelen Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği dün akşam yine üyeleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi. Düzenlenen iftar programında bir açıklama yapan Yücebelen Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Emin Ayaydın, yaptığı açıklamada Ramazan'da kardeşlik ve sevgi bağlarının güçlendiğini belirterek bu ayda imkanı olmayanların gözetilmesi gerektiğini söyledi.

Ramazan ayının Kardeşlik ve sevgi bağlarının güçlendiği, ruhlarımızın güzel telkinlere ve uyarıcı öğütlere açık olduğu, manevi duygularımızın canlılık kazandığı, birlik ve beraberliğin daha da güçlendiği mübarek bir ay olduğu." ifadelerine yer veren Ayaydın, Maddi durumu iyi olan ve hayır yapmak isteyenlerin de birleşmesi gerektiğini ifade ederek manevi feyiz ve bereketin bol olduğu Ramazan ayının insanlara yol gösterici ve doğruyu eğriden ayırt etmenin açık delillerle sunulan bir ay olduğunu söyledi.

“On bir ayın Sultanı olarak bilinen Mübarek Ramazan ayını idrak ettiğimiz bu günlerde sosyal dayanışma, kaynaşma ve barışın vücut bulduğu, manevi olarak ruhlarımızın yıkandığı, ahlâken yüceldiğimiz bir rahmet denizi ve en önemli manevi iklimlerden biri olduğunu söyleyerek bu düşüncelerden yola çıkarak her yıl geleneksel hale getirdiğimiz iftara yemeğini bu yılda üyelerimize veriyoruz. Bu ayın manevi atmosferinden milletçe faydalanacağımızı ümit ediyor, tüm hemşerilerimizin Mübarek Ramazanını yürekten kutluyor, hayırlara vesile olmasını Cenabı Hak’tan diliyorum. Dedi.

Kaynak:Mustafa Başgöze,Erzincan

 

Bu haber toplam 762 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA